راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

کد خبر: 9701 | تاریخ انتشار: ۱۶:۰۰:۴۷ - پنج شنبه ۴ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

بومی یا غیر بومی مسئله این است!؟

با توجه به جابجایی مقامات ارشد در تهران بطبع مسئولین اجرایی در شهرستان ها نیز از این قائله مستثنی نبوده و با توجه به سلایق و کارآمد و توانمندی  در صف جابجایی قرار می گیرند.

راقبون :   از آنجایی که انتخاب مسئولین اجرایی در شهرستان دارای اهمیت می باشد به میان مردم رفته و از نزدیک با نظرات آنها درخصوص بومی یا غیر بومی بودن از نزدیک آشنا شدیم.

“برخی از مردم قبل آنکه در مورد انتخاب مسئول بومی یا غیر بومی نظری داشته باشند به تخصص ، تعهد و کارآمدی نگاه  داشته ، برخی هم موافق انتخاب مسئول بومی برای شهرستان بوده چرا که با مردم و محله ها آشنایی دارد و می تواند از ظرفیت های شهر جهت پیشرفت استفاده بهتر را ببرد اما عده ایی دیگر بخاطر برخی سوء استفاده از رانت ها برای دوستان و آشنایان خود مخالف انتخاب مسئول بومی هستند.

تمام نظرات مردم دارای اهمیت و احترام است اما بیان چند نکته در اینجا حائز اهمیت می باشد:

اول اینکه در این شهرستان افرادی زندگی می کنند که از نظر سواد علمی و جایگاه و توانمندی در سطح بالایی قرار دارند و تکیه برتوان داخلی مورد تاکید است.

دوم آشنایی با سبک زندگی, آداب و جریانات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و غیره در پیشرفت وضعیت شهرستان بسیار حائز اهمیت است چرا که پروسه  این نکات برای مسئول غیر بومی زمان بر بوده و از کیفیت خدمات ایشان می کاهد که با انتصاب مسئول بومی این مشکل قابل حل است.

سوم با توجه به بعد مسافت حدود سی کیلومتری پاکدشت تهران خستگی مسیر توان ذهنی و جسمی را به خود معطوف نموده و قابلیت روابط عمومی فرد را کاهش می دهد.

چهارم از معایب انتخاب مسئولین بومی تاثیر مستقیم آن بر روند انتخابات است و در این باب می توان گفت که با توجه به موثر بودن نظر مسئولین بر یک کاندیدا برای رای دادن مردم این اتفاق غیر قابل اجتناب است که با نظارت و مدیریت مسمتر می شود این خطر را به حداقل رساند.

هرچند در انتها تصمیم گیری در این موارد با مسئولین ذی ربط می باشد اما امیداست با تلاش های صورت گرفته توسط اصحاب رسانه و فعالین این بخش کمکی در راستای انتخاب فرد شایسته و محبوب مردم انجام گرفته باشد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار