راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

کد خبر: 9627 | تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵:۳۰ - یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

تبدیل تهدید به فرصت با ارتقای سواد رسانه ای

نشست آزاد با موضوع فرصتهای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در مرکز شهر پاکدشت برگزار شد.

به گزارش راقبون معصومه شکوری کارشناس رسانه و ارتباطات در این نشت اظهار داشت: همه ما در فضای مجازی می‌توانیم افسر جنگ نرم باشیم همانطور که رهبر  معظم انقلاب  شاید آتش به اختیار ترین فرد بود که ۲ سال قبل  نامه ای به جوانان اروپایی  نوشتند و علیرغم سانسور رسانه های جریان اصلی  از طریق همین شبکه‌های اجتماعی بازخورد بسیار خوبی داشت.

کارشناس حوزه رسانه در ادامه اقزود: شهروند خبرنگار می تواند مهمترین اتفاق در فضای مجازی  باشد ، همه مردم بدون دیدن آموزش تنها با همراه داشتن یک تلفن همراه به راحتی می توانند مشارکت اجتماعی  داشته باشند و با بالا بردن ارتقای سطح سواد رسانه ای می توان تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

شکوری در خصوص نقش پدر و مادر در ارتقای سواد رسانه ای گفت: زیرساخت‌های ارتباطی از اروپا وارد کشور ما شده همانطور که در آنجا فرهنگ استفاده از فضای مجازی برای سنین مختلف وجود داری ما نیز می توانیم این برنامه ریزی با پیاده سازی کنیم ما باید به کودکان خود یاد بدهیم “همان طور که نباید به غریبه اعتماد کرد و به برنامه غذایی در طول روز پایبند بود در فضای مجازی نیز همینگونه است”.

وی در خصوص اشتراک گذاری مطالب تصریح کرد: ما وقتی میخواهیم خبری را در اختیار دیگران قرار دهیم باید چند سوال از خودمان بپرسیم : منبع آن چیست؟ آیا برای جامعه مفید است؟ وجدان عمومی من اجازه می‌دهد که این خبر را برای دیگران به اشتراک بگذارم؟ که خوشبختانه آموزش و پرورش  در این خصوص وارد عمل شده و کتاب ” سواد رسانه ای ” را در پایه دهم قرار داده است.

شکوری در پایان اظهار داشت: که هر چند ما به عنوان کارشناس به سرفصل های این کتاب نقد داریم اما ورود سازمان آموزش وپرورش بسیار امیدوار کننده است و  ما هیچ گریزی جز آموزش و فرهنگ سازی نداریم و به این نکته باید توجه داشت که  اول خانواده و بعد مدرسه در تشکیل شخصیت کودک نقش بسزایی دارند در همین راستا خانواده ها باید یاد بگیرند که در جامعه مجازی کودکانشان را حمایت کنند.

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار