راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

کد خبر: 9695 | تاریخ انتشار: ۱۴:۵۴:۴۹ - سه شنبه ۲ آبا ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

شروع آسیب های اجتماعی از خانواده ها / جلوگیری از فعالیت مراکز انحرافی / ایجاد اتاق فکرجهت بررسی علمی معضلات

آسیب های اجتماعی مهمترین موضوع جلسه ی شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش راقبون نود و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پاکدشت به در سالن جلسات ستاد فرماندهی نیروی انتظامی پاکدشت برگزار گردید و در این جلسه قباد خنجری رئیس پلیس پاکدشت ضمن خوش آمد گویی به میهمانان در خصوص ماهیت و تنوع  آسیبهای اجتماعی احصاء شده توسط دستگاه انتظامی که بالغ بر ۱۲۳ فقره بود توضیحاتی ارائه کردند .

خنجری ضمن بیان ضرورت همکاری دستگاههای فرهنگی با پلیس در حوزه ی فرهنگسازی و پیشگیری از وقوع جرم تصریح کرد: پلیس خدمت گذار مردم است وحفظ امنیت مردم اولویت اصلی دستگاه های انتظامی بوده و در این راه پرسنل خدوم و جان بر کف نیروی انتظامی از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

همچنین در ادامه تعداد ۱۹ نفر از اعضاء حاضر در جلسه به طرح دیدگاه های خود در خصوص کاهش آسیبهای اجتماعی پرداختند که  آسیبهای ناشی از فضای مجازی، فقر، محیط زندگی، شکاف طبقاتی، طلاق، انحرافات اخلاقی، اعتیاد و … از مهم ترین موارد مطروحه بودند .

همچنین پرداختن به این نکته که سر منشاء بروز آسیب های اجتماعی خود خانواده است و اجتماع باید در دو بعد ایجاد رابطه ی سالم و معنا بخشی به این روابط نقش اصلی ایفا کند از دستگاه های فرهنگی به عنوان کانون معنابخشی یاد شد ، به همین جهت بر لزوم پشتیبانی و حمایت ازدستگاه های فرهنگی تاکید شد تا در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی گامهای مثبت و موثر برداشته شود.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین حسن لزومی رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه شهرستان پاکدشت پس از استماع سخنان کارشناسی اعضا ؛ در خصوص کاهش آسیبهای اجتماعی اظهار داشت: شایسته است  اتاق فکری برای شناسایی،اولویت بندی و انجام کار علمی در این خصوص شکل بگیرد که با تمرکز و برنامه ریزی در کاهش آسیبها اقدامات عملی، بموقع و موثر صورت گیرد.

گفتنی است در این جلسه از طرف اعضا بر لزوم آگاهی بخشی به خانواده ها، ترویج موثرآموزه های دینی، تبلیغات روشنگرانه ، افزایش مراکز مشاوره ایی، حمایت از کانونهای اصلاح (فرهنگسراها،مساجد،مدارس،مراکز فرهنگی و دینی و قرآنی) و شناسایی  و جلوگیری از فعالیت مراکزی که در آنها زمینه بروز انحرافات جوانان مهیا می شود؛ تاکید شد.

در پایان به دستور رئیس شواری فرهنگ عمومی مقرر شد ضمن تشکیل جلسات کارشناسی مشترک بین دستگاه های مرتبط با موضوعات اجتماعی در قالب پیشنهادات و راهکارهای کارآمد با توجه به جغرافیای فرهنگی، تنوع قومی، حاشیه نشینی ، اشتغال، وضع زنان و جوانان و.. تدوین و به عنوان نقشه در برنامه ریزی مورد بهره برداری قرار گیرد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار