برگزاری ششمین اجلاس مسئولان حوزه های علمیه استان تهران

ورزش همگانی اهمیت بالایی در حوزه ورزش کشور دارد

جشن پیروزی نهایی بر داعش در نجف و بغداد / رژه نظامي در بغداد

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

امامت یک اصل مهم در مذهب ما است

مسئله موقوفات پاکدشت موضوع فقهی است / حضور رهبری در مناطق زلزله زده مرحمی به روح و جان مردم/ پیروزی جبهه مقاومت در سوریه شکست آمریکاست

گلباران مزار شهدای پاکدشت توسط بسیجیان+ تصاویر

اجتماع بزرگ شکوه مقاومت در پاکدشت

آمادگی کامل نجاتگران جهت اعزام به مناطق زلزله زده

مسئول بومی نمی تواند به راحتی از بار مسئولیت فرار کند

بومی یا غیر بومی مسئله این است!؟

شروع آسیب های اجتماعی از خانواده ها / جلوگیری از فعالیت مراکز انحرافی / ایجاد اتاق فکرجهت بررسی علمی معضلات

کد خبر: 9677 | تاریخ انتشار: ۱۴:۴۶:۴۶ - چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

همین که بوی کباب سهم برخی از یاران شود،کافی است!

به گزارش راقبون باتغییرات استانداران از جمله تغییر استاندارتهران، روزهای اخیر مقامات وزارت کشور از تغییرات فرمانداران شهرها نیز سخن گفتند که به نظر می رسد شهر پاکدشت نیز از این امر مستثنی نباشد.

چنان که  فرماندار پاکدشت اولین کسی بود که در جلسه تودیع ومعارفه  شهرداران قبلی و جدید فرون آباد از پایان دوره خدمتش سخن گفت و حرف وحدیث های درگوشی را علنی کرد.

برخی از صاحب نظران محلی معتقدند دولت برجامی، چون در محقق ساختن وعده ها و پاسخ به  مطالبات مردم توفیق نداشته ، تلاش می کند با تغییر درسطح استانداری ها و فرمانداری ها اذهان عمومی را مشغول این بازی کند. چرا که با جابه جایی مقام ارشد  اجرایی شهرستان و آمدن فرد جدید، این امید در دل جامعه ایجاد می شود که مشکلات موجود یکی پس از دیگری حل می شود. اما واقعیت این است که تا فرد جدید بر شهرستان و مسایل آن مسلط شود شاید ماه ها و حتی یک سالی طول بکشد و این برای سرگرم کردن و بازی دادن مردم توسط دولت  شعار ، بهانه خوبی است.

با این حساب ازدید صاحب نظران منتقد دولت برجامی، تغییر در سطح فرمانداری نه تنها باعث رفع معضلات نیست، بلکه خود به معضلی به نام سرکار گذاشتن مردم تبدیل شده است.

البته ناگفته نماند که جریان اصلاحات و حامی دولت که تغییرات را دستمایه سرگرم کردن مردم قرارداده است، در سطح محلی نیز دربین خود و برسر تصاحب قدرت و زعامت فرمانداری کشمکش محسوس و نامحسوس دارند.

گرچه فلان مقام برای انتصاب فلان گزینه نامه نگاری کرده است ، اما این مکاتبه نتوانسته برای دوستانش قانع کننده باشد چون برخی از یاران گرمابه وگلستان، براین باورند این نامه فقط مصرف محلی دارد و تصور نمی رود ، گزینه پیشنهادی وی توسط وزارت کشور معرفی شود. چرا که درپشت پرده توافقات بعید نیست این نامه بسان سایر نامه های متداول دفتر آقای ارسال کننده به کاغذخرد کن استانداری  و وزارت کشور برود .

این افراد می گویند کسی که برای مقامات استانداری نسخه فرمانداری تجویز کرده ، در ورای این مکاتبه ، گزینه های غیر محلی را پیشنهاد می کند .

آنان می افزایند:  حتی اگر گزینه محلی انتخاب شود ناشی ازاین مکاتبه نیست ،بلکه  به علت ورود اشخاص متنفذ دیگر  در ماجراست.

این افراد می گویند: نگارنده نامه گزینه پیشنهادی پیش و بیش ازآن که دنبال یک فرماندار کارا باشد دنبال یک دفتردار منقاد ، مطیع وحرف گوش کنی است که پیروزی وی را در انتخابات ….دوره بعد تضمین کند نه این که فردا روزی بگوید: «یکی  تو، یکی من و هرکس درجایگاه خودش محترم ومستقل»

 

واما ازآن سو دولتی ها هم برای حفظ پرستیژ واستقلال خود تلاش می کنند حد وسطی از خواست خود وفلان مقام محلی همسوی خود را بگیرند و فرمانداری  انتخاب کنند که نه سیخ بسوزد و نه کباب.

مطلب به اطناب نکشد شاید فصل مشترک دو طرف ماجرای  محلی وغیر محلی دخیل در انتصاب فرماندار جدید این باشد: همین که بوی کباب سهم برخی از یاران شود،کافی است!

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار