راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

امامت یک اصل مهم در مذهب ما است

کد خبر: 9941 | تاریخ انتشار: ۱۵:۱۶:۰۵ - یکشنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مدیر مسئول هفته نامه نهم دی در اجتماع اقشار مختلف مردم پاکدشت در نشستی با عنوان انقلاب اسلامی ، فرصت ها وتهدیدها ، دستاورد های انقلاب و آسیب های آن را تبیین کرد.

به گزارش راقبون نماینده سابق تهران درمجلس شورای اسلامی پس از تبیین وابستگی ،  خیانت ها وجنایت های رضا خان و پسرش وعقب ماندگی های کشور که منجر به وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام شد، درمورد پیشرفت های پس از انقلاب گفت:بعد از انقلاب طبق آمار، کشور ایران جزو ۴ کشور در درمان ناباروری، ۱۰ کشور برتر سازنده داروهای بیماری های خاص، پنج کشور علم ژنتیک و رویان، ۴ کشور در ارتوپدی و عمل های زیبایی و پیوند اعضا هستیم. علاوه بر این ها کشور جمهوری اسلامی ایران جزو ۸ کشور قدرتمند نظامی و سازنده ی موشک در دنیا، ۵ کشور سازنده زیردریایی ، دومین کشور سازنده اژدرهای حباب ساز و سازنده انواع ناوچه، تانک و هلیکوپتر است.

وی افزود:در دهه های پس از انقلاب پیشرفت های بزرگ و حیرت آور داشته ایم . البته روند این پیشرفت در دولت تدبیر وامید کُند شده است . چراکه دولت تدبیر وامید نگاه کرد که کدخدا چه چیزی کف دستش می گذارد.دیدید در سال ۹۲ در صدمین روز استقرار این دولت، آقای روحانی گفت ما به پیروزی بزرگی دست پیدا کردیم وآن این که با آمریکایی ها توفق کردیم وهمه تحریم ها برداشته می شود. این را آقای ظریف، آقای عراقچی ، دیگری ودیگری گفت.گفتند کلیه تحریم ها برداشته می شود و برای این موضوع جشن گرفتند . ما در مورد عواقب برجام داد می زدیم، ضجه می زدیم ، گریه می کردیم اما آقایان گوش ندادند.

مدیرمسئول هفته نامه نهم دی درمورد اعتراضات وانتقادات مردم وفتنه اخیر گفت: ما باید انتقادات واعتراضات به حق مردم در مورد گرانی ها را از آشوب ها و فتنه ها جدا کنیم. درمورد اعتراضات به حق مردم عرض کنم . مردم ملاحظه کردند که دولت قرار است دربودجه سال ۹۷ یارانه ۳۰ میلیون نفر را قطع کند درحالی که در مناظرات تلویزیونی آقای روحانی گفت یارانه ها می ماند فیلمش موجود است.یا شنیدند که بناست  بنزین هزارتومانی ، هزار وپانصد تومان بشود لذا عصبانی شدند. البته در مورد یارانه ها من موافق نیستم همه به صورت یکسان یارانه بگیرند واقعاً کسانی که تمکن دارند نباید بگیرند، یارانه باید برای قشر متوسط به پایین باشد تا بتوانند خودشان را ازآن سطحی که هستند بالاتر بیاورند.

وی گفت: ما نمی گوییم روش کمونیستی حاکم باشد یعنی افراد درخانه بخوابند وهمه یکسان بگیرند، نه همه باید تلاش کنند وهرکس باید به اندازه ی تلاشش برخوردار شود منتهی باید فرصت ها به طور مساوی فراهم باشد.

رسایی در ادامه در مورد فتنه اخیرگفت: تعداد کسانی که در برخی ازشهرها اغتشاش کردند زیاد نبودند بلکه در فضای مجازی و رسانه های دشمن ضریب می خورد و بزرگ نمایی می شد. البته بخش عمده ای از همین افراد جوانانی بودند که دچار احساسات شدند . البته این ها همه جوانان ما نبودند جوانان ما جوانان نجیبی هستند که مثل حججی ها ومدافعان حرم حاضرند جانشان رابرای کشور نثارکنند.

نماینده سابق تهران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به تبلیغات و القائات سوء دشمن در خصوص حضور ایران در منطقه  و ادعای این که نیروهای ما  مدافعان اسد هستند نه مدافعان حرم گفت: بله حرم حضرت زینب به لحاظ جغرافیایی محدوده کوچکی است، ولی حریم اهلبیت (ع)مد نظرماست، برای ما جامعه اسلامی موضوعیت دارد ؛ ازاین گذشته اگر ما شکم پرست ،ملی گرا هم بودیم و باشیم وخدا پرست هم نبودیم  باید دراین منطقه سرمایه گذاری می کردیم، چون این سرمایه گذاری به خودمان بر می گردد.چون بعداز فتنه داعش درسوریه وعراق نوبت ایران بود چنان که تا ۲۰ کیلومتری مرزهای ما آمدند وحتی یک نصفه روز هم به تهران ومجلس شورای اسلامی دربهارستان وحرم امام آمدند. این جا بود که مردم قدر امنیتی که مدافعان حرم ایجاد کردند، دانستند.

وی ادامه داد: درفضای مجازی می گویند چرا پول های ما درسوریه ولبنان خرج می شود. درحالی که  این همه  فقیر وبی چاره داریم ، مثلاً بیایند درهمین پاکدشت در محله های محروم آن خرج کنند، بعد می گویند:«چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.»  آن کسی که این ضرب المثل را در این خصوص به کار می برد اشتباه می کند  این حرف غلطی است. نخیر با یک ضرب المثل که نباید منطق ، عقل ، تکلیف و وظیفه دینی را تعطیل کرد.

رسایی در بخش دیگری فساد را یکی از آفت ها وتهیدات دانست و در مورد ضرورت برخورد جدی با هرنوع فساد گفت: من کاری به اصول گرا واصلاح طلب ندارم، باید با فاسد برخورد قاطع کرد.  فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد.

وی در مورد ریشه ی فسادها گفت: همه جامعه در مورد ریشه کنی فساد سهم دارند مردم هم باید توجه کنند. به این شهر وآن شهر هم کاری ندارم درهمه جا گفته ام شما درانتخاب هایتان  نگاه کنید به رفتار آدم هایی که انتخاب می کنید، به زندگی وسوابق این ها نگاه کنید، ببینید این ها خودشان عمل می کنند یانه ؟ ببینید این ها مطابق آن چه که رهبرعزیزمان می گویند عمل می کنند یانه. نمی شود ما بد انتخاب کنیم بعد توقع کار مطلوب داشته باشیم.

وی به عنوان مصداق گفت:بینید نماینده  مجلس درحال حاضر ماهی ۵ میلیون حقوق می گیرد طی ۴ سال نمایندگی ۶۰۰میلیون تومان حقوق خواهد گرفت، خب اگر کسی در زمان انتخابات ۲ میلیارد تومان هزینه کند ، شام وناهار دهد  ووو این آدم خودش مشکل دارد . آیا او می تواند مدافع حقوق ضعفاومحرومین باشد؟ بدون تعارف ما گاه در انتخابمان درست عمل نمی کنیم بعد از نظام اسلامی  انتقاد می کنیم و آن را متهم می کنیم و همه چیز رابه گردن نظام مظلوممان می اندازیم.

وی با بیان این که مسئولان نباید توجیه گر فساد مفسدان باشند وباید خودشان پیشتاز مبارزه با فساد باشند گفت: وقتی در صندوق ذخیره فرهنگیان آن اختلاس بزرگ شدآقای روحانی آمد درمجلس و گفت: نگویید اختلاس ؛ بگویید معوقات بانکی!

رسایی خطاب به آقای روحانی گفت: خب دریک گوشه ای از دولت با این وسعت به هرحال فسادی شده کسی یقه شما را که  نمی گیرد، اشخاص دیگری مرتکب فساد شده اند، شما به دهان فاسد بزن .چرا آن را توجیه می کنی ؟! این دفاع ، بد است .

رسایی در جمع بندی  سخنانش گفت: هرچند آقای روحانی ودولتش بیش از۵۰ صفت به منتقدانش داد، آن ها را بی سواد وبی شناسنامه خواند و بنده هم از منتقدان دولت  هستم اما همین دولت باهمه انتقاداتی که برآن وارد است قابل قیاس با زمان رژیم شاه نیست وما هرگز آن را با دولت آن رژیم مقایسه نمی کنیم .باوجود همه انتقادات از دولت ، در  کشورما مدیر خوب وخدمتگزار مخلص زیاد است اگر نبود که در طی ۳۹ سال باید۳۹۰بار این نظام سرنگون می شد.به هرحال گوشه وکنار اشکالاتی هست که باید برطرف شود.

انتهای پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار