راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

امامت یک اصل مهم در مذهب ما است

کد خبر: 9938 | تاریخ انتشار: ۱۳:۳۵:۳۰ - یکشنبه ۱۵ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

انقلاب اسلامی وارد دهه چهارم از عمر خود شده است که در طول این مدت فرصت‌ها و چالش‌هایی را پشت سر گذاشته است.

در گفتگوی اسماعیل صالحی با خبرنگار راقبون مطرح کرد: اگر به گذشته برگردیم و فرصت‌ها و چالش‌ها را مرور کنیم به خوبی خواهیم دید که چه فرصت‌ها و چالش‌های را پشت سر گذاشته‌ایم که هر کدام از آن‌ها هم به پیشرفت انقلاب کمک کرده و یا منجر به توقف و کندی آن شده است.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: علی‌رغم فرصت سوزی‌های گذشته انقلاب توانسته چالش‌های عمده داخلی و خارجی را با درایت رهبری و پشتیبانی مردم خنثی نماید مانند چالش‌های بنی‌صدر، لیبرال‌ها و منافقین و ترورها ، کومله و دمکرات و جنگ‌های مرزی به ویژه کردستان کودتاهای نافرجام و جنگ تحمیلی چالش‌های سختی بودند که انقلاب اسلامی از آن‌ها پیروز بیرون آمد.

صالحی در ادامه به کودتاهای بعد از پایان جنگ اشاره کرد و بیان داشت: چالش‌های دیگر در قالب فتنه‌های۷۸ کوی دانشگاه، ۸۸ انتخابات ریاست جمهوری و فتنه ۹۶ به بهانه اقتصادی طراحی شد که در این رویدادها نیز انقلاب پیروزمندانه آن‌ها را پشت سر گذاشته و چالش‌های تهاجم فرهنگی و محاصره اقتصادی را تا کنون خنثی نموده است.

این استاد دانشگاه  فرصت‌ها و چالش‌های دهه چهارم انقلاب متمایز از فرصت‌ها و چالش‌های گذشته دانست و عنوان کرد: فرصت‌های مهم و چالش‌های خطرناکی در داخل پیش روی انقلاب قرار دارد که اگر واکاوی نشوند و نادیده گرفته شود حیات انقلاب را به طور کلی در خطر قرار خواهد داد.

وی درباره تشریح فرصت‌های  دهه چهارم انقلاب گفت: فرصت یعنی پیش آمدن حالتی یا شرایطی یا وضعیتی در داخل و خارج که در صورت استفاده به موقع و به هنگام از تمام ابزارها  می‌توان از آن برای پیشرفت انقلاب  و زدودن چالش‌ها استفاده کرد فرصت‌های داخلی را می‌توان به مردمی بودن انقلاب و فرصت‌های علمی و فناوری تقسیم کرد.

اسماعیل صالحی مهم‌ترین فرصت انقلاب اسلامی را مردمی بودن آن توصیف کرد و دراین‌باره تصریح کرد: مردم سرمایه اصلی انقلاب هستند که با  سر انگشت مشکل گشای خود تاکنون هر مشکلی را حل کرده و از  قشرهای مختلف در آن حضور دارند و به جهت نقش‌آفرینی در پیروزی انقلاب و تداوم و بقای آن دشمنان تلاش می‌کنند تا مردم را دو دسته کنند

وی نادیده گرفتن این فرصت طلایی را آسیب جدی برای انقلاب دانست که در نهایت تبدیل به چالش و بحرانی خواهد شد که مقبولیت نظام را پایین آورده و مردم در برابر انقلاب قرار خواهند گرفت.

این کارشناس مسائل سیاسی به سرعت پیشرفت علم و فناوری در کشور بعد از انقلاب اشاره کرد و عنوان داشت:  سرعت بسیار چشمگیر فناوری می‌تواند پیوند علم و صنعت، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و پیوند دانشگاه و شرکت را شکل دهد.

صالحی در پایان گفت: این فرصت می‌تواند به پیش برد اهداف انقلاب در جهت  جبران عقب‌ماندگی و تجاری‌سازی صنعت، همچنین جلوگیری از فرار مغزها و خیل تحصیل‌کردگان  بیکار که ممکن است در آینده به یک چالش تبدیل شود، کمک کند.

انتهای پیام /ع

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار