راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

امامت یک اصل مهم در مذهب ما است

کد خبر: 9929 | تاریخ انتشار: ۱۱:۰۱:۱۸ - سه شنبه ۱۰ بهم ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

یکی از مهم ترین مسائلی که جوامع امروزی با آن مواجه اند، مسئله اعتماد عمومی به عنوان ارزشمند ترین مؤلفه سرمایه اجتماعی است.

اعتماد عمومی یعنی انتظار مردم از دریافت مثبت به خواسته های آنان از طریق متولیان امور عمومی است. در بحث اعتماد عمومی پاسخگویی فرهیختگان سبب افزایش رضایت مندی شهروندان، و به تبع آن ارتقای اعتماد آنان می شود و با تحقق اعتماد عمومی، مشارکت عمومی مردم جامعه افزایش خواهد یافت. در حقیقت مشارکت عمومی شهروندان تنها در سایه اعتماد عمومی آنان نسبت به دولت و سازمان های دولتی محقق می شود.

صالح: با تفسیر فوق که متعلق به خبرگزاری دولتی ایرنا می باشد؛ به بازخوانی دو مصداق، یکی مربوط به آقای استاندار تهران ودیگری نماینده شهرستان پاکدشت می پردازیم:

1)مقیمی استاندار تهران حدود یک ماه پیش در دیدار با دبیران کل احزاب، انجمن‌های اسلامی و تشکل‌های سیاسی می گوید: اخیراً در پاکدشت و ورامین قطار حومه ای راه اندازی شده که خدمات رسانی اولیه را انجام می دهد، اما نیاز به سرمایه گذاری بیشتر است! (خبرگزاری مهر _شناسهٔ خبر: 4178304 – چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ – ۱۹:۳۷)

2)نماینده شهرستان پاکدشت چند روز قبل گفت: طی این سال ها پروژه کمربندی با موانع زیادی از جمله وجود معارض و عدم جذب اعتبارات مورد نیاز روبه رو بوده که با تلاش مسئولان مشکلات مرتفع گردیده و پروژه در حال پیشروی است. (کانال تلگرام نماینده)

و اما دراین جا از حضرات راست گو که یکی ادعا می کند قطارحومه ای پاکدشت راه اندازی شده ودیگری می گوید:« کمربندی درحال پیشروی است»سؤالاتی را می پرسد.نخست این که هدف شما از این ادعاهای سؤال برانگیز و غیر واقعی چیست؟

آقایان محترم؛ آیا به عواقب سخنان خود اندیشیده اید ؟

چرا کاری می کنید که بسیاری از مردم به صداقت عموم مسئولان بی اعتماد شوند تا آن جا که بعضاً به کنایه بگویند اگر «مسئولان صدتا چاقو بسازند یکی ازآن ها دسته ندارد» ؟! آیا ادعاهای نادرست  از این دست که ذکرشد، در دامن زدن به این ذهنیت های جامعه مؤثر نیست؟!

آیا براساس تفسیر خبرگزاری دولتی ایرنا، ادعاهای حضرات استاندار ونماینده، زایل کننده ی «مسئله اعتماد عمومی به عنوان ارزشمند ترین مؤلفه سرمایه اجتماعی» نیست؟

دراین جا از اصحاب رسانه شهرستان ، خاصه رسانه ملی (خبرگزاری صدا وسیما)که باید پژواک نقد ونظر مردم باشند این سؤال قابل طرح است که  چرا دربرابر این ادعاهای عجیب و غریب سکوت کرده اند ؟!!!!

به خبرگزاری دولتی ایرنا که ازاعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی یاد می کند هم خاطر نشان می کند که شما منتقدان را رها کنید ، بلکه مراقب دولتی ها و حامیان راست گویتان باشید ؛ چون این غضنفرها با چنین ادعاهایی تور دروازه دولت تدبیر و امیدتان را به توپ بسته اند نه منتقدان.

انتهای پیام /

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار