رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران‌نفر از بسیجیان سراسر کشور: جوانان مؤمن با نابود کردن داعش امریکای مستکبر را به زانو درآوردند

پاکدشت در برزخ انتخابات شورای شهر

دیوان عالی آمریکا فروش آثار باستانی ایران را بررسی می‌کند

دشمنی استکبار با ملت ایران است

انتقال اررزش ها با مفاهیم اثر گذار کافی نیست

مکارم‌شیرازی: بسیج باید در تمام مسائل حضور فعال داشته باشد/یزدی: منشور حقوق شهروندی «تبلیغات انتخاباتی» است/ نوری‌همدانی: سردار غیب‌پرور فردی متعهد و انقلابی است

جشن شب یلدا با حضور هنرمندان ، نویسندگان و شاعران شهرستان پیشوا برگزار می شود

نظریه پردازی ملزم به داشتن تخصص و دانش

جديداً چقدر استاد زياد شده!

جلسه شورای اجرایی جمعیت هلال احمرپاکدشت

يك اتفاق جالب رسانه ايي / بطور همزمان دو عليزاده ميهمان در دو شبكه تلويزيوني

آیا بیشعور با احمق برابر است؟!

کد خبر: 8934 | تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱:۱۳ - چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

وعده ای که محقق نشد/ گوشه ای از پاکدشت که هنوزآب شیرین وجود ندارد

شهرک انقلاب و حصار امیر از توابع شهرستان پاکدشت می باشد که دارای مشکلات عدیده ای است اما اگر از شهروندان این منطقه بپرسید مشکل اصلی شما چیست ،میگویند: آب شیرین.

به گزارش راقبون متاسفانه چند سالی هست که مسؤلان شهرستان پاکدشت در زمان های مختلف وعده آب شیرین را به مردم داده اند لکن این وعده به طور کامل جامه عمل پوشانده نشده است وپروژه ی آبرسانی به کندی پیش میرود.

از زمانی که مردم در این مناطق سکونت گزیده وشهرک انقلاب وحصار امیر را ایجاد کرده اند اهالی آن نتوانسته اند طعم آب شیرین از لوله کشی منازل خود را بچشند. شهرک انقلاب و حصار امیر از مناطق پرجمعیت شهرستان پاکدشت میباشد که باید مسؤلان به رفاه مردم بیشتر توجه کنند اما متاسفانه در حل مشکل اساسی این مناطق منفلانه عمل میکنند که این مسله موجب ناراحتی ساکنان شده است.

هزینه آب شیرین در کنار هزینه آب مصرفی

آب لوله کشی این مناطق ازطریق چاه تأمین می شود که به علت شور بودن وبرخورداری از املاح زیاد غیر قابل شرب است و شهروندان از این آب فقط برای مصارف خانگی مانند شستشو ومصارف عمومی استفاده میکنند.

آب آشامیدنی ساکنین از تانکرآب شیرین سیار تامین می شود که یک شرکت خصوصی در حصارامیر آب غیر قابل شرب را تصفیه میکند بعد به وسیله تانکرهای آب شیرین در منطقه توزیع میکنند.

مشکل نبود آب شرب و تحمیل هزینه اقتصادی جهت خرید آب شیرین از تانکرهای آب تصفیه کن برای مصارف ضروری زندگی و همچنین عدم اقدام موثر ونتیجه بخش مسولان در این راستا نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

مردم برای هر دبه 20 لیتری 600 تومان پول پرداخت میکنند که در حقیقت باید گفت اهالی هم برای آب آشامیدنشیان مبلغی جداگانه پرداخت میکنند هم برای آب لوله کشی خانه هایشان.یعنی دو برابر پول بابت آب پرداخت می کنند.

تهیه آب شیرین با مشقت بسیار

کسانی که توان مالی داشته اند یک دستگاه تصفیه کن نصب کرده و استفاده می کنند اما افرادی که توانایی خرید آن را ندارند به ناچار هر روز دبه  در دست ، در صف خرید آب شیرین هستند که این مسله جان مردم را به ستوه آورده است.

حمل دبه های آب شیرین به سمت خانه ، آن هم برای خانم هایی که باردار ویا مشکلات جسمی مانند کمر درد و زانودردو…دارند بسیار سخت است.بخصوص اینکه خانواده ای پرجمعیت باشند آن وقت مجبورهستند دویا سه دبه پر کنند و به خانه هایشان ببرند.

فروشندگان آب شیرین هرکدام زمان و مکان  مشخصی دارند که  که باید در آن ساعت در کوچه حاضر شده وآب را دست مردم برساند و اگر شهروندی به هر دلیلی نتواند دبه ی خودش را پر کنند آنوقت تهیه آب شبرین برایش سختر میشود یا باید دبه در دست در جستجوی آب شیرین از همسایه ها باشد و یا اینکه به مرکز آب تصفیه کن برود و آب بخرد که بعلت دور بودن مسیر سختی خودش را دارد.

به هر حال فقدان آب شرب در منطقه وسختی تهیه ان یکی از مشکلات اساسی برخی از مردم شهرک انقلاب و حصار امیر شهرستان پاکدشت میباشد که امید است مسولان محترم برای حل این مسله در تقلا باشند تا به زودی شاهد جریان آب شیرین در لوله های منازلشان باشیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار