رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران‌نفر از بسیجیان سراسر کشور: جوانان مؤمن با نابود کردن داعش امریکای مستکبر را به زانو درآوردند

اجتماع بزرگ شکوه مقاومت در پاکدشت

آمادگی کامل نجاتگران جهت اعزام به مناطق زلزله زده

مسئول بومی نمی تواند به راحتی از بار مسئولیت فرار کند

بومی یا غیر بومی مسئله این است!؟

شروع آسیب های اجتماعی از خانواده ها / جلوگیری از فعالیت مراکز انحرافی / ایجاد اتاق فکرجهت بررسی علمی معضلات

مسابقات شنا پر شور و هیجان در پاکدشت

شروط امام حسین برای اجازه به گناه/ توهین به سپاه  بخاطر شکست مفتضاحنه داعش/ خدمات در شهر مطلوب نیست

همین که بوی کباب سهم برخی از یاران شود،کافی است!

تصویر/ پاکدشت عاشوزای حسینی محرم 1396

تصویر/ پاکدشت تاسوعای حسینی محرم 1396

تبدیل تهدید به فرصت با ارتقای سواد رسانه ای

کد خبر: 8878 | تاریخ انتشار: 9:19:13 - چهار شنبه 28 دسامبر 2016 | بدون نظر | |

انتقال اررزش ها با مفاهیم اثر گذار کافی نیست

در خبرهاي امروز مطلب تاسّف آوري از دستگيري يكي از اهالي طنز (كه مشهور تلقي شده بود )، به جرم هرزگي و شركت در مجلس فساد و شرابخواري خبري منعكس گرديده بود . خوشبختانه من اين فرد را نمي شناسم و علاقه ايي هم به شناخت ندارم

به گزار راقبون ، بطور معمول در كشور ما از زبان طنز براي انتقال ارزشهاي اجتماعي و يا نقد ناهنجاري ها استفاده مي شود اما آنچه مغفول به نظر مي رسد اين مهم است كه براي انتقال مفاهيم اثر گذار فقط بيان مفاهيم و انتقال محتوا كافي نيست بلكه مهمتر از آن ، ظرف و به تعبيري فرد حامل پيام و مفاهيم مورد نظر نقش اصلي را إيفا مي كند . اگر اين عامل ، سست مايه و عنصري بي شخصيت  باشد و صرفاً از سر كاسب كاري به ميدان آمده باشد ،خطر آن بسيار سهمگين است چون افراد سطحي جامعه ، اين فرد را ملاك ارزش تلقي مي كند . و با فروپاشي شخصيت آنها در موارد اينگونه ، ارزشهاي ذهني برخي از مخاطبان نيز فرو مي ريزد .
ايجاد جذابيت در رسانه هاي جهان يك اصل حرفه ايي است اما اين بدان معنا نيست كه جذابيت فقط در شهرگان هنري و گاه ورزشي خلاصه شود . متاسفانه در بسياري از برنامه هاي تصويري ( أعم از فضاي مجازي و رسانه ملي ) دايم شاهد حضور افرادي از بازيگران و گاه مجريان و شهرگان هستيم كه صرفاً به اين دليل كه در نقشي درخشيده اند يا گُلي در فلان مسابقه زده اند ، مورد ستايشهاي اغراق آميزي  قرار مي گيرند و خود اين افراد هم دچار توهم هاي خسارت باري مي شوند و ابراز فضل هاي گاه گُنده ايي هم مي كنند ! عموماً اينگونه حضور ها هم متأثِّر از روابط و رفاقتهاي شخصي و محفلي جماعتي خاص  است كه از اين برنامه به آن برنامه كنار هم قرار مي گيرند و مهماني برگزار مي كنند .اميدوارم در دوره مديريت جديد رسانه ملي عنايت  مؤثري براي معرفي فرزانگان ، نويسندگان و فرهيختگان ، ورزشكاران و هنرمندان حقيقي و اصيل مبتني بر حضور در برنامه هاي مهم و چشمگير صورت بپذيرد تا نسل نوجوان و جوان جامعه ما دريافت بهتري از مفهوم شخصيت و ارزش و مكرمت هاي اخلاقي را دريابد .
به نظر شناخت اينگونه افراد دو زيست  شخصيتي هم كار دشواري نيست . كافيست اصطلاحاً پيج اين خانمها و آقايان در شبكه هاي اجتماعي كمي تورّق گردد و آنگاه تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل .
ارادتمند
اميرمهرداد خسروي

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار