راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

کد خبر: 8878 | تاریخ انتشار: ۹:۱۹:۱۳ - چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ | بدون نظر | |

انتقال اررزش ها با مفاهیم اثر گذار کافی نیست

در خبرهاي امروز مطلب تاسّف آوري از دستگيري يكي از اهالي طنز (كه مشهور تلقي شده بود )، به جرم هرزگي و شركت در مجلس فساد و شرابخواري خبري منعكس گرديده بود . خوشبختانه من اين فرد را نمي شناسم و علاقه ايي هم به شناخت ندارم

به گزار راقبون ، بطور معمول در كشور ما از زبان طنز براي انتقال ارزشهاي اجتماعي و يا نقد ناهنجاري ها استفاده مي شود اما آنچه مغفول به نظر مي رسد اين مهم است كه براي انتقال مفاهيم اثر گذار فقط بيان مفاهيم و انتقال محتوا كافي نيست بلكه مهمتر از آن ، ظرف و به تعبيري فرد حامل پيام و مفاهيم مورد نظر نقش اصلي را إيفا مي كند . اگر اين عامل ، سست مايه و عنصري بي شخصيت  باشد و صرفاً از سر كاسب كاري به ميدان آمده باشد ،خطر آن بسيار سهمگين است چون افراد سطحي جامعه ، اين فرد را ملاك ارزش تلقي مي كند . و با فروپاشي شخصيت آنها در موارد اينگونه ، ارزشهاي ذهني برخي از مخاطبان نيز فرو مي ريزد .
ايجاد جذابيت در رسانه هاي جهان يك اصل حرفه ايي است اما اين بدان معنا نيست كه جذابيت فقط در شهرگان هنري و گاه ورزشي خلاصه شود . متاسفانه در بسياري از برنامه هاي تصويري ( أعم از فضاي مجازي و رسانه ملي ) دايم شاهد حضور افرادي از بازيگران و گاه مجريان و شهرگان هستيم كه صرفاً به اين دليل كه در نقشي درخشيده اند يا گُلي در فلان مسابقه زده اند ، مورد ستايشهاي اغراق آميزي  قرار مي گيرند و خود اين افراد هم دچار توهم هاي خسارت باري مي شوند و ابراز فضل هاي گاه گُنده ايي هم مي كنند ! عموماً اينگونه حضور ها هم متأثِّر از روابط و رفاقتهاي شخصي و محفلي جماعتي خاص  است كه از اين برنامه به آن برنامه كنار هم قرار مي گيرند و مهماني برگزار مي كنند .اميدوارم در دوره مديريت جديد رسانه ملي عنايت  مؤثري براي معرفي فرزانگان ، نويسندگان و فرهيختگان ، ورزشكاران و هنرمندان حقيقي و اصيل مبتني بر حضور در برنامه هاي مهم و چشمگير صورت بپذيرد تا نسل نوجوان و جوان جامعه ما دريافت بهتري از مفهوم شخصيت و ارزش و مكرمت هاي اخلاقي را دريابد .
به نظر شناخت اينگونه افراد دو زيست  شخصيتي هم كار دشواري نيست . كافيست اصطلاحاً پيج اين خانمها و آقايان در شبكه هاي اجتماعي كمي تورّق گردد و آنگاه تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل .
ارادتمند
اميرمهرداد خسروي

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار