راهپیمایی ۲۲ بهمن از نگاه دوربین خبرنگاران راقبون

مناسبات فکری و فرهنگی مردم ایران از سوی غرب به چالش کشیده  شده بود 

عدم نظارت صحیح به فرزند در پاکدشت حادثه آفرین شد+ تصویر

مردم از فساد و تبعیض ناراحت هستند

کارگاه نقد نحله های انحرافی و جریان تکفیری در پاکدشت

فاسد زیر هرتابلویی باشد باید با او برخورد کرد

مردمی بودن انقلاب، مهمترین فرصت است

راه اندازی ورزشگاه ۵ هزار نفری پاکدشت تا خرداد ۹۷

فرماندار باید از همه مردم و احزاب حمایت کند

غضنفرها تور دروازه دولت تدبیر و امید را به توپ بسته اند نه منتقدان

فاصله پاکدشت تا شمال تهران کمتر از نیم ساعت / تبیین ارزش‌های جمهوری اسلامی از وظایف روابط عمومی‌ها

تأکید پیامبر اکرم بر وحدت بین مسلمین جهان

کد خبر: 9373 | تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴:۰۰ - شنبه ۲۰ خرد ۱۳۹۶ | بدون نظر | |

توجه ویژه به مساجد و حسینیه های فعال

از سیاست های مرکز رسیدگی به امور مساجد مدیریت کردن مسجد به صورت مردمی می باشد.

حجت الاسلام محمد حسینی در گفتگو با راقبون بیان داشت: بنا به دستور مقام معظم  رهبری مرکز رسیدگی به امور مساجد ازسال 68 آغاز به کار کرد وبطبع نیز این مرکز در شهرستان پاکدشت فعالیت خود را آغاز نموده است.

وی بیان داشت: این مجموعه فرهنگی که مستقیما  زیر نظر دفتر مقام معظم رهبری فعالیت می کند سیاست های کلی مساجد و حسینه های فعال در زمینه های فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و غیره پیگیری می نماید ، مدیریت مردمی مسجد یکی از مهمترین اهداف این مرکز می باشد.

حسینی در ادامه افزود: از خدماتی که توسط این مرکز به مساجد ارائه می شود می توان به خدمات فرهنگی،  اجتماعی، آموزشی، عمرانی و هر چیز دیگری که مربوط به مسجد باشد نام برد علاوه براین مجموعه های وابسطه به مساجد مانند هیئت امنا، پایگاه بسیج، کانون فرهنگی در حد مقدورات مورد توجه قرار دارند.

حجت الاسلام محمد حسینی در خصوص فعال بودن مساجد در اکثر اوقات ساعت روز اظهار داشت: در شهرستان تعدادی مسجد بین راهی جهت خدمات به مسافران و زائران مشهد مقدس اکثر ساعات شبانه روز فعالیت می کنند متاسفانه  این روند درباره مساجد داخل شهر صدق نمی کند ، ما در حال پیگیری هستیم شرایط مورد نیاز برای برطرف کردن این موضوع که خواست مقام معظم رهبری نیز هست محقق شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش ها و کلاس های آموزشی ویژه خدام ، ائمه جماعات ، فعالان مساجد می باشد گفت :  برگزاری این همایش ها تاثیر بسزایی در روند و نوع فعالیت های مساجد شهرستان داشته است و همچنین برای محقق شدن اهداف مرکز کلاس های توجیهی و همایش های دیگر در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام محمد حسینی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان پاکدشت  در پایان گفت: هر شخصی که نسبت به مساجد دلدادگی دارد باید انجام وظیفه کند که این امر منجر به بهبود شرایط ، و پیشرفت سریع در فعالت ها و امورات مساجد را ان شالله شاهد باشیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کانال تلگرام راقبون اشتراک گذاری در فیس بوک

ارسال نظر


آخرین اخبار